FOLIA OCHRONNA DO MALOWANIA – THERMIX APM FOIL®
(redukcja usterek i reklamacji do minimum na różnego rodzaju powierzchniach).

 

Jedyny producent w Polsce.

Płynna folia ochronna THERMIX APM FOIL® to żelowa ciecz, która po wyschnięciu tworzy gęsty film polimerowy. Łatwo usuwalna/zrywalna powłoka służy do tymczasowego zabezpieczenia
i ochrony powierzchni od drobnych uszkodzeń, zarysowań i zabrudzeń, po często eksploatowane powierzchnie podczas prac budowalnych. Z jej pomocą można zabezpieczyć podczas budowy, fit-outów, czy remontów prawie każdą powierzchnię. Chroni przed kurzem, gipsem, farbami, lakierami, olejami, opiłkami, cementem i mechanicznymi uszkodzeniami spowodowanych odpryskami spawalniczymi. Folia w płynie, która pozwala uprościć i przyspieszyć prace lakiernicze, a co najważniejsze obniżyć koszt procesu przygotowawczego prac remontowych, czy lakierniczych. Idealne rozwiązanie do komór lakierniczych na ściany, sufity, posadzki. Folia w 100% biodegradowlana. Po wyschnięciu, folia jest transparentna, gruba, elastyczna oraz odporna na uszkodzenia i zarysowania. Mocniejsza niż folia budowlana.

 

ZASTOSOWANIE: stal surowa i lakierowana, aluminium surowe i lakierowane, poliwęglan, winyl, pvc, szkło, marmur, granit, epoksyd, beton polerowany, gres szkliwiony, parkiet lakierowany i olejowany, meble laminowane i lakierowane.

Nie stosować na surowe drewno, surowy kamień i surowy beton.

Zastosowanie folii

Zalecana aplikacja: natryskowa ze względu na swoją wydajność i równomierne malowanie oraz możliwość malowania trudno dostępnych miejsc. Aplikowanie można wykonać wałkiem, pędzlem i pistoletem natryskowym.

Nakładanie kilku warstw w zależności od potrzeb - na powierzchnie pionowe należy wykonywać:

  • 1 warstwa folii chroni od kurzu, gipsu, drobnych plam (głównie powierzchnie pionowe – szkło) (latem schnięcie do ok. 2h, powyżej +10°C czas schnięcia do 12h + każda kolejna warstwa tyle samo godzin).
  • 2 warstwy folii chronią od kurzu, gipsu, plam, tynku, zapraw, drobnych zarysowań, otarć. (powierzchnie pionowe i poziomie)
  • 3 warstwy folii chronią przed wszystkimi powyżej wymienionymi punktami + odporne na wysoką eksploatację pieszą podczas prac budowanych i mechaniczną (np. wózki widłowe, nożycowe). Przy trzykrotnej aplikacji jest odporne na leżący gruz, przesuwane meble na folii.

W przypadku zabezpieczenia gładkich, równych powierzchni posadzek np. drogich parkietów, marmurów, wystarczy wymieszać żel w wiadrze i rozlać na zabezpieczanej powierzchni. Rozciągnąć równomiernie wałkiem grubą warstwę i zostawić do całkowitego wyschnięcia przez ok 24h przy temperaturach od ok +15°C. Jeżeli malowana powierzchnia jest czysta, wówczas transparentność będzie powyżej 95% (marmur, granit, lakierowane powierzchnie, szkło). Każde zabrudzenie, kurz, pogarsza transparentność. Można aplikować na zkurzoną ale nie brudną powierzchnię (folia ściąga kurz przy zrywaniu). W ogrzewanych pomieszczeniach folia na powierzchniach pionowych w szczególności na oknach (od wewnątrz) może zostać do roku (nie utlenia się, łatwo schodzi).

Folię należy zrywać w temperaturach powyżej 10°C (idealne warunki powyżej +15C). Im wyższe temperatura, tym mocniejsza i bardziej elastyczna folia.

Folię można aplikować na całe okna (profile, uszczelki i szkło) – bardzo ładnie schodzi również z uszczelek. W przypadku gdyby pozostał mały kawałek foli w trudno dostępnym miejscu, wystarczy wytrzeć mokrą ścierką z mikrofibry aby rozpuścić folię.

 

Folia pakowana jest w wiadrach 20L

FOLIA W PŁYNIE: konkurencyjna cenowo – multifunkcjonalna – zwiększona wydajność prac – zaoszczędzony czas – brak usterek – poprawa wizerunku wykonawcy – zadowolenie klienta końcowego.

 

FILM O PRODUKCIE: https://www.youtube.com/watch?v=Mkmr5qnW7jk oraz https://www.youtube.com/watch?v=RPziLln6mmA&t=33s

ULOTKA: http://atenapm.pl/wp-content/uploads/2021/06/PL-APM-FOIL-2021.pdf

KARTA PRODUKTU: http://atenapm.pl/wp-content/uploads/2021/03/1.-KARTA-TECHNICZNA-THERMIX-APM-FOIL-2021.pdf

KARTA CHARAKTERYSTYKI: http://atenapm.pl/wp-content/uploads/2021/03/2.-KARTA-CHARAKTERYSTYKI_APM-FOIL-2021.pdf

O PRODUKCIE: http://www.atenapm.pl/folia-ochronn