32 302 96 80 44-100 Gliwice, ul. Jagiellońska 3/5 Facebook Instagram

Organizacja zebrania wspólnoty mieszkaniowej z uwzględnieniem wpływu pandemii

2021-03-17

Organizacja zebrania wspólnoty mieszkaniowej z uwzględnieniem wpływu pandemii

Celem spotkania jest zapoznanie uczestników z Ustawą o własności lokali, pojęciem zarządu wspólnoty, które czynności zaliczamy do czynności zwykłego zarządu, a które przekraczają zwykły zarząd, jaki jest tryb podejmowania uchwał, jak przebiega zebranie roczne Wspólnoty Mieszkaniowej: w tym m.in. będzie przedstawiony tryb zwoływania zebrania, wzór pełnomocnictwa do reprezentowania na zebraniu właściciela lokalu, zawiadomienie o zebraniu, sprawozdanie zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej, w tym informacja finansowa, omówienie założeń do planu finansowo-gospodarczego i podjęcie uchwały, podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wysokości zaliczek na koszty zarządu nieruchomością wspólna (kalkulacja opłaty) i na fundusz remontowy. Uczestnicy dowiedzą się jak należy podejmować uchwały w warunkach pandemii, co w sytuacji braku zatwierdzenia sprawozdania zarządu a deklaracje podatkowe, jakie są zasady zaskarżania uchwał. Dodatkowo na spotkaniu będzie omówiona uchwała o dysponowaniu budynkiem na cele budowlane, regulamin utrzymania czystości oraz porządku domowego, jak wygląda regulamin rozliczania świadczeń medialnych, a jak windykacja (informacja o zaległościach właścicieli a RODO), itp. zagadnienia.

DLA KOGO JEST TO SZKOLENIE:

 • Zarządców nieruchomości
 • Pracowników zarządzających nieruchomościami nieposiadających licencji
 • Członków Zarządu Wspólnot Mieszkaniowych
 • Członków Wspólnot Mieszkaniowych
 • Osób wchodzących do zawodu zarządcy nieruchomości
 • Zarządców komunalnych
 • członków Spółdzielni Mieszkaniowych zarządzających Wspólnotami Mieszkaniowymi
 • Personelu księgowego
 • Obsługi prawnej Wspólnot Mieszkaniowych
 • Adwokatów, radców prawnych
 • Osób zainteresowanych uzupełnieniem wiedzy w ramach poszczególnych modułów.

JAKI JEST ZAKRES SZKOLENIA:

Udział w szkoleniu pozwoli na zdobycie wiedzy z zakresu prowadzenia zebrań Wspólnot Mieszkaniowych w dobie pandemii COVID-19. Szkolenie obejmuje najważniejsze zagadnienia prawne o organizacyjne z zakresu prowadzenia zebrań Wspólnot Mieszkaniowych. Pozwoli zapoznać się z przepisami określającymi zasady działania Wspólnot Mieszkaniowych oraz tymi w jaki sposób organizuje i przeprowadza się w nich zebrania w sytuacji epidemiologicznej.

Chcesz uzyskać ramowy program szkolenia? Napisz do nas

 

Trener - dr EWA SPIGARSKA

Koszt szkolenia wynosi 400zł/os brutto
Przy zgłoszeniu większej ilości osób koszt uczestnictwa jest ustalany indywidualnie

 

W przypadku zgłoszeń poprzez formularz zgłoszenia na naszej stronie, należy osobno na adres szkolenia@4edu.com.pl wysłać wypełnione Oświadczenie uczestnika szkolenia o wyrażeniu zgody dostępne poniżej

Pliki do pobrania

Formularz zapisu na szkolenie

Uczestnicy


Dane nabywcy


Dane odbiorcy (jeśli inne niż nabywcy)


Wszystkie pola z * są wymagane.
Nie znalazłeś interesującego Cię szkolenia? Możemy przygotować dla Ciebie / zakładu pracy szkolenie „szyte na miarę”.
Skontaktuj się z nami w tej sprawie pisząc na szkolenia@4edu.com.pl lub telefonując na któryś z podanych nr kontaktowych.