32 302 96 80 44-100 Gliwice, ul. Jagiellońska 3/5 Facebook Instagram

Nowe zasady najmu i nowatorskie dochodzenie do własności lokalu mieszkalnego

2022-08-24

Nowe zasady najmu i nowatorskie dochodzenie do własności lokalu mieszkalnego

Celem szkolenia jest poznanie umów najmu zawartych w Ustawie o Ochronie Praw Lokatorów (najem okazjonalny, instytucjonalny, tradycyjny, socjalny, instytucjonalny z dojściem do własności), sposobów rozwiązywania umów najmu uregulowanego w Ustawie o Ochronie Praw Lokatorów (zasady składania wypowiedzenia, problematyka lokalu zastępczego, pojęcie lokatora w rozumieniu Uchwały Sądu Najwyższego i sposoby eksmisji po zmianie ustawy, nowy sposób obrony przed eksmisją, jaka jest polityka podnoszenia czynszów, kiedy następuje dorozumiane zawarcie umowy najmu, termin przedawnienia odszkodowania uzupełniającego, granice odpowiedzialności odszkodowawczej gminy, itp. ), najem lokali w rozumieniu Ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości (najem z opcją WYKUPU – nowa jakość dochodzenia do własności mieszkania, najem bez opcji wykupu), ujawnienie roszczeń w księdze wieczystej z tytułu umów najmu po zmianach, itp. zagadnienia.

DLA KOGO JEST TO SZKOLENIE:

  • Spółdzielni Mieszkaniowych
  • Zarządców nieruchomościami komercyjnych i komunalnych
  • Jednostek Samorządu Terytorialnego
  • Urzędów Miast i Gmin
  • Członków i Zarządców Wspólnot Mieszkaniowych
  • Administratorów nieruchomości
  • Towarzystw Budownictwa Społecznego
  • Mieszkańców domów jedno- i wielorodzinnych

JAKI JEST ZAKRES SZKOLENIA:

Na spotkaniu uczestnicy dowiedzą się jakie są rodzaje umów w Ustawie o Ochronie Praw Lokatorów i sposoby ich rozwiązania, jak zaś wygląda najem w rozumieniu Ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości oraz ujawnienie zmian w Księdze Wieczystej z tytułu zmian w umowach najmu.

Chcesz uzyskać ramowy program szkolenia? Napisz do nas

Trener - dr MAŁGORZATA PUNDYK-GLET

Koszt szkolenia wynosi 440zł/os brutto
Przy zgłoszeniu większej ilości osób koszt uczestnictwa jest ustalany indywidualnie


Szkolenie spełnia wymogi podnoszenia kwalifikacji zawodowych przez Adwokatów (Uchwała nr 49/2015 Naczelnej Rady Adwokackiej z dnia 13 listopada 2015r. § 4.pkt. b) oraz Radców Prawnych (Uchwała nr 103/IX/2015 Krajowej Rady Radców Prawnych z dnia 11 grudnia 2015r. § 3 pkt. 1, 2). Zaświadczenie zostanie wydane na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. 2019 poz. 652)

Pliki do pobrania

Formularz zapisu na szkolenie

Uczestnicy


Dane nabywcy


Dane odbiorcy (jeśli inne niż nabywcy)


Wszystkie pola z * są wymagane.
Nie znalazłeś interesującego Cię szkolenia? Możemy przygotować dla Ciebie / zakładu pracy szkolenie „szyte na miarę”.
Skontaktuj się z nami w tej sprawie pisząc na szkolenia@4edu.com.pl lub telefonując na któryś z podanych nr kontaktowych.