32 302 96 80 44-100 Gliwice, ul. Jagiellońska 3/5 Facebook Instagram

Wybrane aspekty zarządzania wspólnotą

2022-08-23

WYBRANE ASPEKTY ZARZĄDZANIA WSPÓLNOTĄ. Co najczęściej sprawia problemy Zarządcom? Motto Wspólnoty "Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego" Trzej Muszkieterowie (A. Dumas)

Na spotkaniu będzie omawiana Ustawa o Własności lokali jako podstawa zarządzania Wspólnotami, jej zmiany od 01.01.2022r.: zasady licytacji lokali, kiedy uchwała Wspólnoty jest ważna, majątek odrębny Wspólnoty, Zarząd a Wspólnota. Na szkoleniu uczestnicy dowiedzą się czym zarządza Wspólnota, czyli ustalenie części wspólnych nieruchomości – co wchodzi w ich zakres – odwieczne pytanie; jakie są zasady powoływania i odwoływania zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej (zarząd właścicielski, zarząd powierzony), wynagrodzenie zarządu, a wynagrodzenie administratora; przejmowanie nieruchomości od dewelopera (kruczki w umowach zewnętrznych), co powinien zawierać protokół przejęcia nieruchomości, jak wygląda podejmowanie uchwał we Wspólnocie Mieszkaniowej, jakie są zasady rozliczania świadczeń medialnych (zmiany w Ustawie Prawo energetyczne, zasady rozliczania lokali opomiarowanych i nieopomiarowanych, odczyty zdalne, zasady rozliczania opłaty stałej); problem segregacji odpadów, rozliczanie kar za brak segregacji, jakie są problemy związane z windykacją we Wspólnocie i to co aktualnie w trawie piszczy, czyli przegląd wybranych interpretacji wyroków, itp.

DLA KOGO JEST TO SZKOLENIE:

  • Zarządców nieruchomości
  • Pracowników zarządzających nieruchomościami nieposiadających licencji
  • Członków Zarządu Wspólnot Mieszkaniowych
  • Członków Wspólnot Mieszkaniowych
  • Osób wchodzących do zawodu zarządcy nieruchomości
  • Zarządców komunalnych i członków Spółdzielni Mieszkaniowych zarządzających Wspólnotami Mieszkaniowymi
  • Personelu księgowego
  • Prawników
  • Osób zainteresowanych uzupełnieniem wiedzy w ramach poszczególnych modułów

JAKI JEST ZAKRES SZKOLENIA:

Udział w szkoleniu pozwoli poznać i zgłębić tematykę zarządzania Wspólnotą Mieszkaniową, uwzględniając przepisy Ustawy o Własności lokali jako podstawy zarządzania Wspólnotami oraz jej  zmiany od 01.01.2022r. Szkolenie to obejmuje najbardziej problematyczne zagadnienia w zarządzaniu, takie jak np. ustalenie części wspólnych, czyli czym zarządza Wspólnota, jakie są problemy związane z windykacją we Wspólnocie, jak rozlicza się świadczenia medialne, jak rozwiązać problem segregacji odpadów, itp. Szkolenie będzie prowadzone przez praktyka, który od wielu lat zajmuje się zarządzaniem Wspólnotami Mieszkaniowymi i dzięki temu zna odpowiedzi na najtrudniejsze pytania z tym związane.

Chcesz uzyskać ramowy program szkolenia? Napisz do nas

 

Trener - dr EWA SPIGARSKA

Koszt szkolenia wynosi 440zł/os brutto
Przy zgłoszeniu większej ilości osób koszt uczestnictwa jest ustalany indywidualnie

 

W przypadku zgłoszeń poprzez formularz zgłoszenia na naszej stronie, należy osobno na adres szkolenia@4edu.com.pl wysłać wypełnione Oświadczenie uczestnika szkolenia o wyrażeniu zgody dostępne poniżej

Pliki do pobrania

Formularz zapisu na szkolenie

Uczestnicy


Dane nabywcy


Dane odbiorcy (jeśli inne niż nabywcy)


Wszystkie pola z * są wymagane.
Nie znalazłeś interesującego Cię szkolenia? Możemy przygotować dla Ciebie / zakładu pracy szkolenie „szyte na miarę”.
Skontaktuj się z nami w tej sprawie pisząc na szkolenia@4edu.com.pl lub telefonując na któryś z podanych nr kontaktowych.