32 302 96 80 44-100 Gliwice, ul. Jagiellońska 3/5 Facebook Instagram

Nowe obowiązki dla Zarządców Nieruchomości w zakresie rozliczania mediów

2021-08-17

Nowe obowiązki dla Zarządców Nieruchomości w zakresie rozliczania mediów w budynkach w nowelizowanej ustawie o efektywności energetycznej oraz ustawie prawo energetyczne

Na spotkaniu będą omawiane wymagania dotyczące wyposażenia pomiarowego dla ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych oraz zmiany wymagań w zakresie urządzeń pomiarowych i zasad rozliczania ciepła, jaki jest zakres i warunki informowania użytkowników lokali o kosztach ciepła, w tym obowiązki Zarządcy Nieruchomości, jaki zaś jest zakres oceny technicznej wykonalności i opłacalności wyposażenia budynków w urządzenia pomiarowe, jakie są środki poprawy efektywności energetycznej w budynkach związane z rozliczaniem ciepła, jakie nastąpiły zmiany w zasadach nadzoru nad przyrządami służącymi do rozłączania kosztów dostarczonego ciepła, i najważniejsze: jakie pojawiają się kary pieniężne za nieprzestrzeganie zapisów ustawowych dla Zarządcy Nieruchomości – przesłanki ustawowe do zastosowania kar pieniężnych i jak przeciwdziałać tej restrykcji ustawy. Będzie również omówiona budowa nowych źródeł ciepła w budynkach, a obowiązek przyłączania budynków do sieci ciepłowniczych, itp. zagadnienia.

DLA KOGO JEST TO SZKOLENIE:

  • Zarządców Nieruchomości
  • Zarządców Nieruchomości Komunalnych
  • Administratorów nieruchomości
  • Wszelkich zarządców budynków
  • Działów technicznych
  • Spółdzielni Mieszkaniowych
  • Pracowników Towarzystw Budownictwa Społecznego
  • Zakładów zarządzających budynkami

JAKI JEST ZAKRES SZKOLENIA:

            Udział w szkoleniu pozwoli na  poznanie planowanych nowych obowiązków narzuconych Zarządcom Nieruchomości w zakresie rozliczeń mediów w budynkach, których nie wykonanie może skutkować karami pieniężnymi. Na szkoleniu uczestnicy dowiedzą się jak im przeciwdziałać.

Chcesz uzyskać ramowy program szkolenia? Napisz do nas

 

Trener - mgr inż. JACEK MSZYCA

Koszt szkolenia wynosi 400zł/os brutto
Przy zgłoszeniu większej ilości osób koszt uczestnictwa jest ustalany indywidualnie

W przypadku zgłoszeń poprzez formularz zgłoszenia na naszej stronie, należy osobno na adres szkolenia@4edu.com.pl wysłać wypełnione Oświadczenie uczestnika szkolenia o wyrażeniu zgody dostępne poniżej

Pliki do pobrania

Formularz zapisu na szkolenie

Uczestnicy


Dane nabywcy


Dane odbiorcy (jeśli inne niż nabywcy)


Wszystkie pola z * są wymagane.
Nie znalazłeś interesującego Cię szkolenia? Możemy przygotować dla Ciebie / zakładu pracy szkolenie „szyte na miarę”.
Skontaktuj się z nami w tej sprawie pisząc na szkolenia@4edu.com.pl lub telefonując na któryś z podanych nr kontaktowych.