32 302 96 80 44-100 Gliwice, ul. Jagiellońska 3/5 Facebook Instagram

Kompendium wiedzy o finansach Wspólnoty Mieszkaniowej

2021-07-28
Kraków

Kompendium wiedzy o finansach Wspólnoty Mieszkaniowej

Na spotkaniu będą omawiane takie zagadnienia jak prowadzenie ewidencji finansowej przez Wspólnotę Mieszkaniową (pozaksięgowa ewidencja kosztów a ustawa o rachunkowości), jak wyglądają rozrachunki z właścicielami i kontrahentami zewnętrznymi, jak ustala się zaliczki na koszty eksploatacji i na fundusz remontowy, jak rozlicza się koszty utrzymania części wspólnych, rozliczenia roczne – informacja finansowa a sprawozdanie zarządu, jak rozlicza się świadczenia medialne. Uczestnicy dowiedzą się jak wyglądają podatki we wspólnocie Mieszkaniowej: CIT za pożytki i lokale usługowe, PIT przy zatrudnianie pracowników, wynagrodzenia zarządu, VAT a świadczenia medialne, VAT a usługi budowlane, usługi zarządzania, usługi sprzątania, ZUS za zatrudnionych pracowników. Na spotkaniu uczestnicy dowiedzą się również jak wygląda windykacja należności we Wspólnocie Mieszkaniowej. Zagadnienia te będą omówione na wybranych interpretacji podatkowych.

DLA KOGO JEST TO SZKOLENIE:

  • Pracowników działów finansowo-księgowych rozliczających Wspólnoty Mieszkaniowe
  • Osób prowadzących rozliczenia podatkowe
  • Biur rachunkowych
  • Zarządów Wspólnot Mieszkaniowych
  • Wszystkich Zarządców i Administratorów Wspólnot Mieszkaniowych

JAKI JEST ZAKRES SZKOLENIA:

Udział w szkoleniu pozwoli na omówienie zagadnień związanych z aktualnymi przepisami dotyczącymi finansów Wspólnoty Mieszkaniowej, w jaki sposób się je ustala, w jaki sposób się je rozlicza, jak wyglądają podatki we Wspólnocie Mieszkaniowej, czyli CIT za pożytki i lokale usługowe, PIT przy zatrudnianie pracowników i wynagrodzenia zarządu, VAT a świadczenia medialne, VAT a usługi budowlane, usługi zarządzania, usługi sprzątania, ZUS za zatrudnionych pracowników. Zagadnienia te będą poparte wybranymi interpretacjami podatkowymi.

Chcesz uzyskać ramowy program szkolenia? Napisz do nas

 

Trener - dr EWA SPIGARSKA

Koszt szkolenia wynosi 460zł/os brutto
Przy zgłoszeniu większej ilości osób koszt uczestnictwa jest ustalany indywidualnie

 

Zgłoszenie się na szkolenie jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU SZKOLEŃ STACJONARNYCH W 4EDU SP. Z O.O. PODCZAS EPIDEMII

 

Nasze sale szkoleniowe spełniają wymogi sanitarne narzucone epidemią COVID-19

Pliki do pobrania

Formularz zapisu na szkolenie

Uczestnicy


Dane nabywcy


Dane odbiorcy (jeśli inne niż nabywcy)


Wszystkie pola z * są wymagane.
Nie znalazłeś interesującego Cię szkolenia? Możemy przygotować dla Ciebie / zakładu pracy szkolenie „szyte na miarę”.
Skontaktuj się z nami w tej sprawie pisząc na szkolenia@4edu.com.pl lub telefonując na któryś z podanych nr kontaktowych.