32 302 96 80 44-100 Gliwice, ul. Jagiellońska 3/5 Facebook Instagram

Stosowanie specustawy drogowej w praktyce

2021-12-13

Stosowanie specustawy drogowej w praktyce - problematyka odszkodowań za nieruchomości przejęte z mocy prawa

Uczestnicy na spotkaniu dowiedzą się jaki jest podmiot i przedmiot postępowania odszkodowawczego, jakie są trudności związane z ustaleniem stanu i przeznaczenia nieruchomości oraz istotnych dat z tym związanych, jakie są problemy przy ustalaniu operatu szacunkowego nieruchomości jako głównego dowodu w postępowaniu odszkodowawczym, (m.in. tzw. „zasada korzyści” w wycenie nieruchomości, kontroperat jako przeciwdowód, granice weryfikacji opinii biegłego rzeczoznawcy majątkowego, wyłączenie biegłego rzeczoznawcy majątkowego z postępowania), uczestnicy poznają zagadnienia związane z powiększeniem odszkodowania (bonus 5% za wydanie nieruchomości, premia 10 000 zł za zamieszkiwanie), będą omawiane kazusy związane z podziałem odszkodowania pomiędzy podmioty uprawnione, jak wygląda wykonanie decyzji ostatecznej oraz kwestia wypłaty 70% zaliczki, itp. zagadnienia.

DLA KOGO JEST TO SZKOLENIE:

  • Spółdzielni i Wspólnot Mieszkaniowych
  • Pracowników Urzędów Gmin
  • Pracowników Powiatów
  • Pracowników Starostw
  • Pracowników Urzędów Marszałkowskich,
  • Pracowników Urzędów Wojewódzkich oraz Zarządów Dróg
  • Rzeczoznawców Majątkowych
  • Pracowników Towarzystw Budownictwa Społecznego

JAKI JEST ZAKRES SZKOLENIA:

Udział w szkoleniu pozwoli uczestnikom zapoznać się z zagadnieniami dotyczącymi procedur ustalania odszkodowań za nieruchomości przejęte pod drogi publiczne, sposoby ich rozliczania i wypłaty wraz z przedstawieniem ostatnich zmian do „specustawy drogowej”

Chcesz uzyskać ramowy program szkolenia? Napisz do nas

 

Trener - dr KRZYSZTOF KABAŁA

Koszt szkolenia wynosi 400zł/os brutto
Przy zgłoszeniu większej ilości osób koszt uczestnictwa jest ustalany indywidualnie

 

Szkolenie spełnia wymogi podnoszenia kwalifikacji zawodowych przez Rzeczoznawców Majątkowych zgodnie z rozporządzeniem Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 25.04.2018 r. w sprawie stałego doskonalenia kwalifikacji zawodowych przez Rzeczoznawców Majątkowych (Dz. U. 2018 poz. 811 & 2, pkt 2). Zaświadczenie zostanie wydane na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. 2019 poz. 652).

Szkolenie spełnia wymogi podnoszenia kwalifikacji zawodowych przez Adwokatów (Uchwała nr 49/2015 Naczelnej Rady Adwokackiej z dnia 13 listopada 2015r. § 4.pkt. b) oraz Radców Prawnych (Uchwała nr 103/IX/2015 Krajowej Rady Radców Prawnych z dnia 11 grudnia 2015r. § 3 pkt. 1, 2). Zaświadczenie zostanie wydane na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. 2019 poz. 652).

 

W przypadku zgłoszeń poprzez formularz zgłoszenia na naszej stronie, należy osobno na adres szkolenia@4edu.com.pl wysłać wypełnione Oświadczenie uczestnika szkolenia o wyrażeniu zgody dostępne poniżej

Pliki do pobrania

Formularz zapisu na szkolenie

Uczestnicy


Dane nabywcy


Dane odbiorcy (jeśli inne niż nabywcy)


Wszystkie pola z * są wymagane.
Nie znalazłeś interesującego Cię szkolenia? Możemy przygotować dla Ciebie / zakładu pracy szkolenie „szyte na miarę”.
Skontaktuj się z nami w tej sprawie pisząc na szkolenia@4edu.com.pl lub telefonując na któryś z podanych nr kontaktowych.