32 302 96 80 44-100 Gliwice, ul. Jagiellońska 3/5 Facebook Instagram

Problematyka rozliczania kosztów ciepła

2021-05-14

Problematyka rozliczania kosztów ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania w budynkach wielorodzinnych w dobie epidemii koronawirusa

W obliczu aktualnej pandemii koronawirusa oraz potencjalnej w przyszłości nowej epidemii istotne są wprowadzone wymagania ograniczające zakres stosowania podzielników cieczowych na rzecz podzielników umożliwiających zdalny odczyt. Takimi zalecanymi urządzeniami są podzielniki elektroniczne ze zdalnym odczytem, które umożliwiają rozliczenia mieszkańców za energię bez konieczności wchodzenia do mieszkań osób odczytujących wskazania podzielników (jak to ma miejsce w przypadku podzielników cieczowych), a więc bez kontaktu z mieszkańcami. Wymagania te wprowadziła Dyrektywa Unijna, zmieniająca Dyrektywę w sprawie efektywności energetycznej. Państwa członkowskie mają czas na wprowadzenie wymagań dyrektywy do 25 czerwca 2020 roku.

      DLA KOGO JEST TO SZKOLENIE:

  • Członków i Zarządców Wspólnot Mieszkaniowych
  • Zarządców budynków
  • Administratorów nieruchomości
  • Działów technicznych
  • Spółdzielni Mieszkaniowych
  • Pracowników Towarzystw Budownictwa Społecznego

JAKI JEST ZAKRES SZKOLENIA:

Udział w szkoleniu pozwoli na  poznanie podstaw prawnych rozliczeń kosztów ogrzewania w budynkach wielorodzinnych, poznanie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać instalacje grzewcze oraz ich eksploatacja, jakie są metody określania kosztów ogrzewania w lokalach w zależności od źródeł ciepła i rozwiązania instalacji wewnętrznych, jakie są możliwości obniżania kosztów ciepła w budynku, będą również omawiane przykłady problemów występujących w budynku wielorodzinnym w rozliczeniach kosztów ogrzewania oraz wymagania techniczne i organizacyjne jakie powinny zostać spełnione dla prawidłowego funkcjonowania systemów rozliczeń kosztów ogrzewania.

Chcesz uzyskać ramowy program szkolenia? Napisz do nas

 

Trener - dr inż. ALEKSANDRA SPECJAŁ

Koszt szkolenia wynosi 400zł/os brutto
Przy zgłoszeniu większej ilości osób koszt uczestnictwa jest ustalany indywidualnie

W przypadku zgłoszeń poprzez formularz zgłoszenia na naszej stronie, należy osobno na adres szkolenia@4edu.com.pl wysłać wypełnione Oświadczenie uczestnika szkolenia o wyrażeniu zgody dostępne poniżej

Pliki do pobrania

Formularz zapisu na szkolenie

Uczestnicy


Dane nabywcy


Dane odbiorcy (jeśli inne niż nabywcy)


Wszystkie pola z * są wymagane.
Nie znalazłeś interesującego Cię szkolenia? Możemy przygotować dla Ciebie / zakładu pracy szkolenie „szyte na miarę”.
Skontaktuj się z nami w tej sprawie pisząc na szkolenia@4edu.com.pl lub telefonując na któryś z podanych nr kontaktowych.