32 302 96 80 44-100 Gliwice, ul. Jagiellońska 3/5 Facebook Instagram

Wyzwania i problemy napotykane przez zarządców przy zarządzaniu Wspólnotą Mieszkaniową

2024-07-18

Wyzwania i problemy napotykane przez zarządców przy zarządzaniu Wspólnotą: analiza istotnych aspektów


Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z Ustawą o własności lokali jako podstawą zarządzania Wspólnotami, czyli np. zasady licytacji lokali, majątek odrębny Wspólnoty, zarząd a Wspólnota. Uczestnicy dowiedzą się jak ustala się części wspólne nieruchomości, czyli czym zarządza Wspólnota: co wchodzi w zakres części wspólnych, problem balkonów, kiedy Wspólnota ma usunąć awarię; jakie są zasady powoływania i odwoływania zarządu Wspólnoty (zarząd właścicielski, zarząd powierzony), jak ustala się wynagrodzenie zarządu a wynagrodzenie administratora, jakie są kruczki w umowach zewnętrznych przy przejmowaniu nieruchomości od dewelopera, zarząd notarialny a zarząd z osób fizycznych. Uczestnicy dowiedzą się także co powinno się znaleźć w protokole przejęcia nieruchomości, jaki powinien być zakres jego szczegółowości, jakie dokumenty musi mieć przekazane Wspólnota. Na szkoleniu będzie przedstawiony temat podejmowania uchwał we Wspólnocie Mieszkaniowej, a także jakie są zasady rozliczania świadczeń medialnych (zmiany w Ustawie Prawo energetyczne, zasady rozliczania lokali opomiarowanych i nieopomiarowanych, odczyty zdalne, zasady rozliczania opłaty stałej), jak wygląda problem segregacji odpadów, rozliczanie kar za brak segregacji, jakie są problemy związane z windykacją: problem naliczania odsetek od świadczeń medialnych, licytacja lokalu mieszkalnego. Prowadząca dokona również przeglądu wybranych interpretacji i wyroków w tym zakresie.

KOGO DOTYCZY TEMAT SZKOLENIA:

  • Zarządców nieruchomości
  • Zarządców nieruchomości komunalnych
  • Administratorów nieruchomości
  • Pracowników zarządzających nieruchomościami nieposiadających licencji
  • Zarządców indywidualnych w zasobach mieszkaniowych i publicznych
  • Spółdzielni Mieszkaniowych
  • Urzędów Miast i Gmin
  • Członków Wspólnot Mieszkaniowych
  • Adwokatów i radców prawnych

JAKI JEST CEL SZKOLENIA:

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z problemami i trudnościami jakie pojawiają się podczas zarządzania Wspólnotą Mieszkaniową i jak należy się do tego zajęcia przygotować pod okiem profesjonalisty.


Chcesz uzyskać ramowy program szkolenia? Napisz do nas

Trener - dr EWA SPIGARSKA

Koszt szkolenia wynosi 500zł/os brutto
Przy zgłoszeniu większej ilości osób koszt uczestnictwa jest ustalany indywidualnie

W przypadku zgłoszeń poprzez formularz zgłoszenia na naszej stronie, należy osobno na adres szkolenia@4edu.com.pl wysłać wypełnione Oświadczenie uczestnika szkolenia o wyrażeniu zgody dostępne poniżej

Pliki do pobrania

Formularz zapisu na szkolenie

Uczestnicy


Dane nabywcy


Dane odbiorcy (jeśli inne niż nabywcy)


Wszystkie pola z * są wymagane.
Nie znalazłeś interesującego Cię szkolenia? Możemy przygotować dla Ciebie / zakładu pracy szkolenie „szyte na miarę”.
Skontaktuj się z nami w tej sprawie pisząc na szkolenia@4edu.com.pl lub telefonując na któryś z podanych nr kontaktowych.